Představujeme členy poroty: HLAVNÍ KATEGORIE
Robert PlavecProducent
Producent ve společnosti Fairytale Production s.r.o. Společnost stojí za úspěšnou pohádkou Tajemství staré bambitky 2.
Jan Čenskýherec, dabér, moderátor
Vystudoval obor hudebně dramatický na Státní konzervatoři v Praze. V době studií příležitostně hostoval na Kladně, v pražském Realistickém divadle a v Národním divadle. V mládí se aktivně věnoval také sportu (běh), byl členem sportovního klubu Bohemians. Před revolucí byl jednou ze známých osobností, které podepsaly petici Několik vět. Po vojně nejdříve nastoupil do divadla S. K. Neumanna v Libni (od 27. září 1990 Divadlo Pod Palmovkou), které v tu dobu však z důvodu rekonstrukce hlavní budovy hrálo v Klicperově divadle v Kobylisích. V roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika. Od roku 1990 vystupuje také jako moderátor různých společenských akcí (např. Miss České republiky), v roce 2007 v České televizi uváděl soutěž O korunu krále Karla. Naopak jako soutěžící se v roce 2006 zúčastnil prvního ročníku televizní taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí. Od roku 2010 se také objevuje v populárním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.. V roce 2019 hrál ve filmu Špindl 2. Věnuje se i dabingu (např. v seriálu Odpadlík namluvil hlavního hrdinu Rena Rainese v podání Lorenza Lamase). Působí jako lektor herectvía rétoriky. Je i členem Českého klubu fair play Českého olympijského výboru.
Zdeněk Zelenkascénárista, dramatik, režisér
Obor režie na FAMU vystudoval v letech 1976–1981, vedoucím pedagogem byl Jiří Sequens. Do roku 1991 byl zaměstnancem Filmového studia Barrandov, po jeho privatizaci se v roce 1991 ocitl na volné noze a jako osoba samostatně výdělečně činná pracuje pro film, televizi a divadlo. Před prací režiséra pracoval na šestnácti filmech jako pomocný režisér či asistent (filmy Páni kluci, Jakub, Kočičí princ, Všichni musí být v pyžamu, Dům na Poříčí, Jako zajíci…). Jeho prvním samostatným filmem byl koprodukční snímek Čarovné dědictví z roku 1985.
Specializuje se na adaptace světové klasiky (např. Lakomec, Brouk v hlavě, Kean, Návštěva staré dámy, Azrael, Anděl smrti, Bohatství slečny Kronkiové…). Filmové, televizní či divadelní scénáře si píše většinou sám. Je scenáristou mnoha filmů, například Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví,Freonový duch, Rebelové, Válka barev či Hlídač č. 47. Úzce spolupracoval s dramatikem Jiřím Hubačem (společně připravili tituly jako Generálka Jeho Veličenstva, Falešné obvinění, Hodina klavíru, třídílný Arrowsmith aj.). Napsal libreta k divadelním muzikálům Golem (zhudebnil Karel Svoboda), Rebelové či Adam a Eva. V roce 2021 napsal novou verzi divadelního muzikálu Rebelové, premiéra proběhla v Hudebním divadle Karlín.
Mgr. Michaela Štáfková, MBAPsycholožka
Odbornice, která se zabývá závislostí dětí na počítačích a mobilech, sebepoškozování nebo pomáhá dětem s poruchou příjmu potravy. Její adiktologická dorostová ambulance v Kladně pečuje nejen o děti závislé na drogách, alkoholu, ale třeba také počítačových hrách nebo sociálních sítích. Právě její pohled na filmy bude zajímavou zprávou pro tvůrce filmů.
Otto Hofmann
Otto Hofmann je syn scenáristy a spisovatele Oty Hofmana. Přestože se Otto nevydal ve šlépějích svého otce, otcovu práci ctí a snaží se ji stále připomínat. Otto vystudoval ČVUT a jako stavař působil např. v Africe, kde se věnoval výstavbě tepelných a vodních elektráren. Když se začala objevovat psaná postava Pana Tau, bylo Otto Hofmannovi 12 let. První pilotní film Pan Tau vznikl pak v roce 1966. A jak sám Otto říká: „Nebral jsem tátu jako spisovatele nebo scénáristu, ale jako tátu, který mi byl kamarádem a nikdy mě nezklamal. A nyní po letech, když se dívám na svého otce z pohledu seniora, objevuji velikost jeho tvorby a umění psaní. Otec dokázal v pár slovech velmi trefně vyjádřit podstatu celé myšlenky a uměl zaujmout“. Letos by bylo autorovi nesčetně děl panu Otu Hofmanovi 95 let.
Představujeme členy poroty: Seriálová a televizní tvorba
Dana Morávkováherečka, moderátorka, choreografka
V dětství se věnovala baletu, gymnastice a krasobruslení. Je dvojnásobnou juniorskou mistryní republiky v krasobruslení – tancích na ledě.Od roku 1989 do roku 1993 studovala herectví na DAMU (kde získala titul MgA.) a hned poté choreografiina HAMU (kde získala druhý titul MgA.), kterou dostudovala v roce 1998.Poprvé se objevila v roce 1993 v Činoherním studiu Ústí nad Labem, kde setrvala do roku 1994. Poté vystupovala i v angažmá Divadla Na zábradlí (1993–1998), od roku 2002 působí v Divadle Bez zábradlí. První filmovou roli ztvárnila ve svých 14 letech (v roce 1985), jako Dora ve filmu Veronika.Má za sebou již desítky filmových i divadelních rolí, v roce 2004 se jí podařilo obsadit roli i v americkém trháku Van Helsing. V České republice se dostala do všeobecného povědomí nejprve jako moderátorka Snídaně s Novou na TV Nova, jako herečka např. v pohádce Z pekla štěstí 1–2 (1999; 2001), nebo v komedii Kameňák (2003), do roku 2009 se pravidelně objevovala v zábavném pořadu Hádej, kdo jsem, v pořadu TV Primy Prima jízda a v seriálu Velmi křehké vztahy (v pokračování vysoce úspěšné řady s názvem Rodinná pouta, kde také hrála). Od roku 2009 hraje v Ordinaci v růžové zahradě.
Michaela Sabospisovatelka, scenáristka a kreativní producentka
Bratislavanka žijící v německém Berlíně. Píše scénáře pro televizní seriály a dokumentární filmy. Studovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, na DAMU v Praze, na UCLA (Los Angeles) a Serial-Eyes na DFFB (Berlín). Žije v Berlíně a pracuje jako nezávislá scénáristka a kreativ- ní producentka, ale také jaké koučka na festivalech a workshopech. Michaela je scenáristka a autorka seriálu Dokonalý svět (TV Nova, 2008), Vdova (TV JOJ, 2011), Rok s Fulbrightem (ČT, 2014), Život je pes (ČT, 2015) Černé vdovy (TV Prima, 2019) a řady dalších.
Slávek Hrzal
Slávek Hrzal je bývalý rozhlasový moderátor a zakladatel Dětské tiskové agentury. Téměř před 30 lety založil soutěž Zlatý Ámos, která je anketou o nejoblíbenějšího učitele. Do funkce školského ombudsmana nastoupil na podzim 2016, na tomto postu tehdy vystřídal exministra školství Eduarda Zemana. Hrzal vystudoval pedagogiku a v minulosti založil Dětskou tiskovou agenturu.
Představujeme členy poroty: Studentská tvorba
Radim Wolákvysokoškolský učitel
Radim se dlouhodobě věnuje otázkám mediálního vzdělávání a role médií v našich životech. Působí na Fakultě sociálních věd UK, kde motivuje studenty žurnalistiky a mediálních studií k šíření mediální osvěty. Vytvořil mnoho metodických materiálů pro učitele a napsal řadu publikací zabývající se mediální gramotností. Aby to nedělal tzv. od stolu, vyučoval mediální výchovu na několika školách. Působil jako scénárista vzdělávacích s soutěžních pořadů pro děti a mládež, spolupracoval zejména s ČT. Žije ve Velvarech, kde je již osmým rokem starostou a nadšeným oživovatelem společenského dění. V čele průvodu natvrdlých každoročně donáší vařená vejce v nůši na Karlův most a razí tvrdovaječnictví jako jediný správný světonázor. Do poroty studentské tvorby v Ostrově jezdí již 15 let a každý rok se těší!
Martin Bezouškascénárista
Český scenárista a dramaturg, v letech 2009 až 2021 byl členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Po absolvování gymnázia vystudoval v letech 1975 až 1980 obor scenáristika a dramaturgie na FAMU a získal titul Mgr. Už během studia vydal dvě prozaické knihy – Poslední polonahé prázdniny (Melantrich 1978) a Dlouhá samota (Mladá fronta 1980). FAMU absolvoval celovečerním filmem AEIOU (námět, scénář a režie spolu s Dušanem Kukalem). Ten byl však deset let v trezoru a autorům hrozilo vyloučení ze školy. V letech 1981 až 1991 se živil jako scenárista a dramaturg Filmového studia Barrandov. Od roku 1992 pracoval jako kreativní ředitel významných komunikačních a reklamních agentur – Young & Rubicam a Česká reklamní/TBWA (1992–1997), Ark/Thompson a Publicis (1999–2004) či Trilabit a Size (2006–2009). Mezi lety 1998 a 1999 byl ředitelem programu TV Prima a České televize. V letech 2005 až 2006 působil jako ředitel odboru komunikace na Ministerstvu kultury ČR. Od roku 2005 také přednáší na Katedře marketingové komunikace Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.
Radim Grzybekrežisér
Radim je absolventem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku z roku 2022. Také je držitelem dvou cen z FOH z let 2019 a 2022. A právě to jej dovedlo až k porotcování na našem festivalu. Po škole se naplno začal věnovat režii, například na televizním seriálu Zoo nebo Bodyguardi. V současnosti také připravuje svůj celovečerní debut „Rozcestí“.